تـوافـقـنـامـه
شماره تماس : 8600 8883 021
ِ

توافقنامه ها


موافقتنامه کاربران شرکت ارتباطات شبکه دی

ماده 1- متقاضی:در این موافقتنامه ارسال کننده فرم الکترونیکی و کسی که به هر نحو درخواست دریافت هرگونه خدمات از شبکه دی را دارا می باشد و یا قبلا از شبکه دی خدمات گرفته و در حال استفاده می باشد(شخص حقیقی یا حقوقی) و به طور کلی شخصی که به هر نحو از خدمات شبکه دی استفاده می نماید متقاضی تلقی می گردد.
ماده 1 -1 در این موافقتنامه کلیه شرایط و مقررات مربوط به متقاضی شامل نمایندگان شبکه دی نیز می شود.
ماده 2 - خدمات دهنده:در این موافقتنامه از شرکت ارتباطات شبکه دی، ارائه دهنده خدمات رایانه ای و نرم افزاري یا مرتبط با اینترنت و وب با عنوان شبکه دی نام برده شده.
شبکه دی علامت تجاری ثبت شده شرکت ارتباطات شبکه دی می باشد و تمام حقوق آن متعلق به این شرکت می باشد هرگونه سوء استفاده از این نام توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.
ماده 3- خدمات:منظور از خدمات در این موافقتنامه ،کلیه خدمات مربوط به نام دامنه که از سوی این شرکت انجام می گـــــیرد مانند ثبت،تمدید،انتقال و خدمات میزبانی وب از جمله وب سایتها،پست الکترونیک،بانک های اطلاعاتی،وهمچــــــــنین خدمات وب سایتهای شبکه دی وسرویس دهنده ها،سرورهای اختصاصی،نرم افزارها ومحصولات نرم افزاری،مجوزها و گواهینامه های نرم افزاری و اینترنتی و سایر خدمات مرتبط که شبکه دی آنها را بپذیرد می باشد.
ماده 4 -تعهدات متقاضی:
ماده 4 - 1 در صورت تصمیم به واگذاری هر نوع از خدمات و محصولات و یا فروش مجدد محصولات یا خدمات شبکه دی توسط متقاضی به شخص دیگر شبکه دی باید کتباً يا از طريق بخش اعضا و پورتال آنلاين در جریان قرار گیرد و اعلام موافقت شبکه دی با آن الزامی می باشد، ضمنا تمام شرایط این موافقتنامه به متقاضی جدید توسط وا گذارنده منتقل گردد و متقاضی جدید ضمن ارائه مشخصات صحیح تمام این شرایط را می پذیرد، در مورد نام دامنه ضمن این شرایط،مقررات مرکز ثبت نیز باید رعایت گردد.
ماده 4 - 2 مسئولیت استفاده (سوء استفاده) از نامهای دامنه و فضای وب دریافتی و تمام مطالــــــب و تصاویر و اطلاعات موجود در وب سایتها و یا فولدرها،سرویس دهنده های اختصاصی یاسایرخدمات دریافتی متقاضی ازشبکه دی وهمچنین مبادله اطـــلاعات از وب سایتها،پست الکترونیک ،پورتهای سرویس دهنده ویا بانکهای اطلاعاتی و امثال آن که به هر نحو با خـــــــدمات دریافتی متقاضی مرتبط باشد برعهده متقاضی می باشد.
ماده 4 - 3 کلیه اطلاعیه ها،اخبارمرتبط، اعلام مهلت تمدید، کلمات عبور یا رمز، اطلاعات مالی وسایر اطلاعات از این دست تنها به آدرس پست الکترونیک متقاضی که درزمان ثبت نام در وب سایت شبکه دی و یا قسمت مشخصات و یا به هر نحو از سوی متقاضی اعلام شده ارسال می گردد،در صورتی که متقاضی هیچ آدرس پست الکترونیک یا همان ایمیل اعلام ننماید و یا آدرس اعلام شده ناقص و غیر قابل استفاده یا اشتباه باشد یا به دلیل نقص فنی و امثال آن نامه الکترونیکی را دریافت ننماید، مسئولیت بروز هرگونه مشکل ناشی از آن بر عهده متقاضی می باشد.
ماده 4 - 4 در صورت ایجاد هر گونه اختلال یا خرابکاری در سرویس دهنده ها و یا سایر خدمات شبکه دی از سوی متقاضی و یا فایلهای مربوط به متقاضی، متقاضی ضمن جبران خسارت مسئولیت آن را بر عهده می گیردو شبکه دی می تواند از ارائه خدمات به متقاضی خودداری نماید و در این حالت هیچ وجهی به متقاضی عودت نمی گردد .
ماده 4 - 5 متقاضی متعهد می گردد هیچ نوع سوء استفاده از خدمات شبکه دی ننماید به عنوان مثال ارسال هرز نامه،استفاده از سرویس دهنده به عنوان پروکسی یا موارد واعمال غیر قانونی مشابه سوء استفاده تلقی می گردد و شبکه دی می تواند از ارائه خدمات به متقاضی خودداری نماید و در این حالت هیچ وجهی به متقاضی عودت نمی گردد و مسئولیت سوء استفاده بر عهده متقاضی می باشد.
ماده 4 - 6 متقاضی شخصاً جوابگوی ادعا و شکایت هر شخص حقیقی و حقوقی ثالثی در ارتباط با خدمات دریافتی خواهد بود.
ماده 4 - 7 مسئولیت نگهداری از کلمات عبور و رمزها "گذر واژه" یا "password"بر عهده متقاضی می باشد و متقاضی باید دقت کامل در نگهداری از کلمات عبور و رمز خود را داشته باشد . شبکه دی به متقاضی توصیه مینماید کلیه کلمات عبور را به صورت دوره ای با ترکیب مناسب تغییر دهد و هر متقاضی بعد از دریافت رمز اولین بار موظف به تغییر آن میباشد. انتخاب رمزهای ساده و قابل رمزگشایی برای هیچیک از بخشهای خدمات مجاز نیست.
ماده 4 - 8 متقاضی متعهد می گردد مشخصات صحیح ارائه نماید و هر گونه تغییر در مشخصات از جمله تغییر در آدرس،تلفنها،پست الکترونیک و امثال این را سریعاً از طریق به روز رسانی در وب سایت شبکه دی و یا اعلام کتبی به شبکه دی اطلاع دهد و در غیر اینصورت مسئولیت پیامدهای آن از جمله عدم دریافت نامه و email, و پیامک یا عدم امکان تماس بر عهده متقاضی می باشد.
ماده 4 - 9 اطلاعات مربوط به متقاضی در حد مشخص در بخش سیاست حفظ حریم خصوص کاربران شبکه دی نگهداری و محافظت می شود.
ماده 4 - 10 واگذاری کلمات عبور و رمز به هر عنوان به شخص دیگر و یا استفاده از کلمات عبور ساده غیر مجاز می باشد و مسئولیت پیامدهای آن بر عهده متقاضی میباشد.
ماده 4 - 11 کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط به نرم افزارها،اطلاعات،تصاویر، وب سایتها وخدمات مربوط به وب سایتهای شبکه دی برای شبکه دی محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری و یا سوء استفاده و یا استفاده بدون اطلاع و اجازه مکتوب شبکه دی و یا استفاده خلاف عرف ممنوع می باشد و متخلف ضمن قبول مسئولیت آن موظف به جبران خسارت ناشی از آن می باشد.
ماده 4 - 12 ارائه خدمات یا نرم افزار های رایگان باعث ایجاد حقی برای متقاضی یا شخص ثالث نخواهد بود و در صورت لزوم شبکه دی می تواند با صلاحدید خود از ارایه خدمات رایگان به متقاضی خودداری نماید و خدمات رایگان شامل پشتیبانی فنی نمی باشد.
ماده 4 - 13 هرگونه سوء استفاده از نام شبکه دی و خدمات مرتبط ممنوع می باشد.
ماده 4 - 14 متقاضی متعهد به رعایت قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، قوانین بین المللی مرتبط با خدمات و همچنین مقررات مراکز متولی مرتبط از جمله مرکز تحقیقیات فیزیک نظری و همچنین شبکه دی می باشد و مسئولیت هر گونه تخلف بر عهده متقاضی می باشد.
ماده 5- 1 نگهداری از اطلاعات و مشخصات ارائه شده توسط متقاضی بر عهده شبکه دی می باشد و شبکه دی این اطلاعات را فاش نمی سازد مگر در حد عرف و قانون و یا بنا به درخواست مراجع قضایی و قانونی مربوطه.
ماده 5 - 2 شبکه دی کلیه امکانات لازم در حد عرف را برای سرویس دهی به متقاضی فراهم می نماید ولی گارانتی و یا تضمینی برای برابری خدمات یا امکانات با خواسته متقاضی ارائه نمی نماید.
ماده 5 - 3 شبکه دی تا حد امکان و حداکثر از یکماه قبل از وب سایت های موجود درسرویس دهنده ها نسخه پشتیبان تهیه می نماید ولی جبر و تعهدی بر این موضوع یا تضمین صحت نسخه های پشتیبان ندارد و متقاضی خود شخصاً موظف به تهیه نسخه پشتیبان ازتمام اطلاعات و فایلهای خود می باشد و چنانچه به هر دلیلی اطلاعات مربوط به متقاضی از بین برود و امکان بازیابی آن نباشد شبکه دی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت .
ماده 5 - 4 بازیابی اطلاعات مربوط به وب سایتها از نسخه های پشتیبان  در صورتی که موجود باشد شــــــــامل هزینه می شود،درصورتی که نیاز به بازیابی به دلیل نقص فنی از سوی شبکه دی باشد برای بازیابی هزینه ای دریافت نمی گردد.
ماده 5 - 5 شبکه دی ممكن است به روشهای مختلف از جمله پست الکترونیک ، تلفن ، پیامک و روشها ی مشابه به مشترکین تاریخ خاتمه خدمات دریافتی متقاضی از جمله نام دامنه را اعلام می نماید ولی جبر و تعهدی بر این موضوع ندارد و در صورتی که متقاضی اعلام یا ادعا نماید به دلیل اینکه تاریخ خاتمه سرویس به او اعلام نشده دچار ضرر و زیان شده شبکه دی پاسخگو نخواهد بود و در این مورد کلیه خیارات قانونی از جمله خیار غبن از متقاضی سلب شده.
ماده 5 - 6 مهلت تمدید خدمات و نامهای دامنه قبل از تاریخ انقضا یا خاتمه آنها می باشد و این تاریخ برای نامهای دامنه تاریخ مشخص شده به عنوان زمان خاتمه در موتورهای whois معتبر از جمله , internic.netوnic.ir می باشد وبرای سایر خدمات تاریخ اعلام شده از سوی شبکه دی می باشد و در صورت عدم تمدید هر نوع ازخدمات ازجمله نامهای دامنه قبل از تاریخ انقضاء مسئولیت هر گونه مشکل احتمالی برعهده متقاضی می باشد و در صورت پرداخت هر نوع وجهی بابت تمدید متقاضی باید تایید دریافت آن را از شبکه بخواهد،متقاضی می تواند در هر زمان تاریخ خاتمه خدمات دریافتی را از شبکه دی بخواهد ضمن اينكه در بخش اعضاي شبكه دي به صورت برخط و آنلاين كليه اطلاعات و سوابق قابل مشاهده هستند.
ماده 5 -7 همه متقاضیان ثبت دامنه های کشور ایران طبق اعلام مرکز ثبت ملزم به رعایت قوانین مرکز ثبت می باشند و با ارسال فرم اطلاعات برای ثبت دامنه کشور ایران چه مستقيم و چه از طريق نماينده کلیه مقررات این مرکز را قبول می کنند.
ماده 5 - 8 در صورت بروز هرگونه تحریم بین المللی یا منطقه ای یا به هر نحو بر کشور ایران که مانع از فعالیتهای اینترنتی شبکه دی خصوصا ثبت دامنه دات کام و غیر ایران شود، شبکه دی تمام تلاش خود را برای حفظ منافع مشترکین و متقاضی مینماید ولی هیچ تضمین و تعهدی برای جبران خسارت احتمالی ندارد و این مورد جزو موارد فورس ماژور محسوب شده و شبکه دی خود را از هرگونه اعتراض متقاضی مبری میداند و متقاضی با قبول احتمال بروز مشکل این خدمات را دریافت نموده.
ماده 5 - 9 هرگونه تعهد یا ضمانت کتبی یا شفاهی خارج از سرویسها و چهارچوبهای مشخص شده شبکه دی یا عرف موجود که توسط افراد یا نمایندگان به متقاضی ارائه شود از عهده شبکه دی خارج میباشد و شبکه دی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
ماده 5 - 10 در صورتی که به هر دلیلی مقرر شد شبکه دی نسخه پشتیبان به متقاضی ارائه نماید این کار فقط به صورت کپی نمودن فایلها یا نسخه پشتیبان در محل قبلی "restore" انجام میگیرد . ماده 5 - 11 نرم افزار تولید شده در شبکه دی یا خدمات ارائه شده مانند برنامه نویسی و طراحی وب دارای مدت معین و در غیر اینصورت حداکثر یکسال خدمات پشتیبانی بعد از فروش میباشند.
ماده 6 پرداختها ماده 6 - 1 در صورت عدم وصول وجه پرداختی متقاضی بابت هر نوع از خدمات توسط شبکه دی و یا عدم اطلاع از وصول آن،این شرکت می تواند تا زمان دریافت آن وجه و یا اطلاع و اطمینان از وصول آن از ارائه خدمات به متقاضی خودداری نماید و در هر زمان وجه مورد نظر را مطالبه نماید و متقاضی موظف به پرداخت آن خواهد بود. هر گونه وجه واریز شده به حسابهای بانکی شبکه دی باید به شرکت اعلام شود صرف واریز وجه بدون اطلاع رسانی قابل قبول نخواهد بود.
ماده 6 - 2 در صورت پرداخت هر گونه چک بابت خدمات تا زمان وصول کل مبلغ آن چک و هزینه کامل خدمات دریافتی، مبلغ مورد نظر پرداخت نشده تلقی می گردد. و برای اطلاع ارائه تصویر فیش بانکی الزامی است.
ماده 6 - 3 هیچ نام دامنه ای بعد از ارسال درخواست ثبت قابل تغییر نخواهد بود و برای تغییر باید نام جدیدی ثبت شود که هزینه مربوط به آن جداگانه دریافت می شود.
ماده 6 - 4 در صورتی که نام دامنه درخواست شده توسط متقاضی برای ثبت به هر دلیل توسط شخص حقیقی یا حقوقی دیگری ثبت شده باشد یا ثبت آن ممکن نباشد مبلغ پرداختی بابت نام دامنه و متعاقباً سرویس میزبانی احتمالی مربوط به آن عودت می شود و یا به جای آن نام دیگری با انتخاب متقاضی ثبت می گردد و هزینه ثبت جدید باید معادل هزینه قبلی باشد. در مورد سرویس میزبانی مرتبط به آن در صورتی که یک هفته از تاریخ ایجاد آن گذشته باشد عودت وجه امکان پذیر نیست و تنها جایگزینی نام جدید قابل قبول خواهد بود.
ماده 6 - 5 در صورت ارسال نسخه کپی فیش پرداختی توسط فکس احتمال ناخوانا بودن وجود دارد و متقاضی باید بعد از ارسال فکس یا نمابر تایید دریافت و خوانا بودن آن را بخواهد.
ماده 6 - 6 در صورت عدم پرداخت بدهی توسط متقاضی ظرف مدت 15 روز شبکه دی میتواند کلیه سرویهای دریافتی متقاضی را لغو یا موقتا غیر فعال نماید.
ماده 6 - 7 در صورت عدم پرداخت وجه چک پرداختی متقاضی از جانب بانک مربوطه به هر دلیلی متقاضی موظف می باشد ضمن پرداخت مبلغ مورد نظر در اسرع وقت، مبلغ تعیین شده از سوی شبکه دی را به عنوان کارمزد امور مالی به شبکه دی بپردازد.
ماده 6 - 8 در صورت عدم پرداخت وجه مربوط به هر یک از خدمات دریافتی متقاضی تا حداکثر پانزده روز، حقوق متقاضی نسبت به خدمات درخواستی لغو می گردد و دراینصورت شبکه دی می تواند هر یک ازخدمات قبلی دریافت شده توسط متقاضی را لغو نماید .
ماده 6 - 9 مبالغ پرداختي كاربران در بخش اعضا به حساب كاربري ايشان واريز مي شود، حتي در زمان خريد آنلاين اين روند در كسري از ثانيه صورت مي گيرد و ابتدا مبلغ به حساب مشترك واريز و بعد از آن بابت خريد از حساب كسر مي شود و تمام تراكنشها در اين بين ثبت مي شوند، در صورتي كه به هر دليل لازم باشد مبلغي به مشترك عودت شود اين مبلغ تنها به حساب كاربري مشترك در شبكه دي واريز مي گردد و امكان واريز وجه به حساب بانكي وجود ندارد.
ماده 6 - 10 همانطور كه در ماده 6-9 ذكر شده امكان عودت وجه تنها به حساب كاربري مشترك در شبكه دي وجود دارد و در صورتي كه به هر دليل ضرورت عودت وجه به تشخيص شركت و در موارد فورس ماژور صورت بگيرد با کسر کارمزد بانکی میسر مي باشد و در اين زمان مبلغ موجود در حساب كاربر نبايد كمتر از 50 هزار تومان باشد. مبلغ قابل برگشت تنها به بانكهايي كه شبكه دي امكان پرداخت از طريق آن را داشته باشد صورت مي گيرد و لازم است مشخصات صاحب حساب با مشخصات مشترك در شبكه دي قبل از پرداخت، یکسان باشد.
ماده 6 - 11 عودت وجه سرویسهای میزبانی Money Back Guarantee تنها برای سرویس های میزبانی که جدید تهیه شده باشند و از زمان درخواست برای خرید آن یکهفته بیشتر نگذشته باشد ممکن است برای این منظور متقاضی باید ابتدا در بخش پشتیبانی اعضا شبکه دی یک درخواست به همراه دلیل برای واحد فروش ارسال نماید .کاربران توجه داشته باشند تکمیل بودن پروفایل کاربری پیش از ثبت درخواست لغو سرویس الزامیست و به درخواست کاربرانی که بعد از آن نسبت به ویرایش مشخصات حساب اقدام نمایند ترتیب اثر داده نخواهد شد .پس از لغو سرویس بهای پرداختی به حساب کاربری عودت می گردد. در صورت تمایل کاربر به عودت وجه به حساب بانکی ، نام مالک شماره حساب ارسالی باید با نام و سایر مشخصات متقاضی در زمان سفارش یکسان باشد، در صورتی که متقاضی در هنگام تهیه سرویس اطلاعات و مشخصات کامل خود را در فرم مشخصات ارائه نکرده باشد عودت وجه مقدور نیست،کارمزد بانکی از تمامی وجوه عودت شده کسر می گردد. همچنین عودت وجه شامل نمایندگان فروش یا مشتریان آنها یا سرویسهای ریسلر (فروش مجدد) و خدمات تمدید نمی شود.
ماده 7 رعایت کلیه موارد بالا برای متقاضی و نمایندگان شبکه دی الزامی است و در خواست استفاده از هر نوع خدمات یا محصولات شبکه دی به هر نحو الکترونیکی یا سُنتی به منزله قبول کلیه شرایط فوق از سوی متقاضی و نماینده می باشد و با اعلام درخواست نمایندگی به هر نحو ،نماینده شرایط فوق را می پذیرد و متعهد می شود ضمن رعایت آنها تمام موارد را به اطلاع کاربران و مشتریان خود نیز برساند.

متن

ِ