شماره تماس : 8600 8883 021
ِ

SSL مقالات

کد: 1705 تاریخ انتشار: 1393/10/7
گواهینامه SAN یا Subject Alternative Name

گواهینامه SSL از نوع SAN چیست؟

بسیاری از سازمان ها و شرکت های بزرگ دارای بیش از یک دامنه یا وب سایت و زیر دامنه های مرتبط به آنها هستند. بدیهی است که تهیه گواهینامه SSL برای تمامی این بخش ها زمان بر و پر هزینه است. بهترین نوع گواهینامه SSL برای چنین سازمان ها و شرکت هایی گواهینامه SAN می باشد. ویژگی این گواهینامه ایمن نمودن نام هاست ها بر روی دامنه های مختلف با استفاده از یک گواهینامه SSL است.


گواهینامه SAN یا Subject Alternative Name :

گواهینامه SAN ارتباطات یکپارچه و گزینه ای بر روی یک گواهینامه SSL محسوب می شود، که به شما اجازه حفاظت از چندین نام هاست یا سرور با یک گواهینامه SSL و مشخص نمودن لیستی از نام هاست ها به منظور محاظت به وسیله یک گواهینامه SSL را می دهد. گواهینامه SAN می تواند بین 5 تا 10 نام سرور را بر روی یک گواهینامه SSL پوشش دهد که هزینه هر بخش جداگانه بایستی پرداخت گردد.

تفاوت و یا مزیت گواهینامه SAN نسبت به گواهینامه Wildcard :

گواهینامه کلمات یا Wildcard می تواند تمامی زیر دامنه ها مربوط به یک دامنه خاص را همچون example.com.* پشتیبانی و محافظت نمایید. اما توانایی پشتیبانی از چند دامنه و زیر دامنه های آنها را ندارد. این قابلیت را گواهینامه SAN دارا می باشد. وب سایت Paypal دارای گواهینامه SAN است، که در زیر جزییات این گواهینامه را مشاهده می نمایید :

1- بر روی کلید موجود در آدرس بار راست کلیک و گزینه More Information را انتخاب نمایید.2- گزینه View Certificate را به منظور مشاهده جزییات گواهینامه انتخاب نمایید.3- وارد بخش جزییات با انتخاب ریبون Details شوید.
4- آیتم Certificate Subject Alt Name را به منظور مشاهده تمامی دامنه ها و زیر دامنه های در نظر گرفته شده برای این گواهینامه انتخاب نمایید.
- در بخش Filed Value تمامی DNS Name های در نظر گرفته شده بر روی این گواهینامه قابل مشاهده است.پایان.
  • نویسنده: مهندس ن.ناظمی
منبع: Day Telecom
آدرس منبع: https://www.day.ir
ِ