ركورد در ادوبي كانكت Adobe Connect ميزبان
شماره تماس : 8600 8883 021
ِ
کد: 105 تاریخ انتشار: 1399/9/27
ركورد در ادوبي كانكت Adobe Connect میزبان

ركورد در ادوبي كانكت Adobe Connect میزبان


یکی از قابلیت های Adobe Connect  در برگزاری همايش‌هاي آنلاین این است که می‌توان از  همايش Record  تهيه كرد تا شركت كنندگان بتوانند به فيلم ضبط شده كلاس هم دسترسي داشه باشند. در صورت رکورد با برنامه ادوبی کانکت تنها محتوای کلاس ضبط می شود و سایر بخشهای سیستم سخنران یا میزبان نمایش داده نمی شود و امکان ارائه به دو روش فیلم فشرده یا استفاده با کلاینت ادوبی کانکت وجود دارد.

*اگر شما به عنوان مهمان وارد شده‌اید و دسترسی‌های لازم را ندارید لطفا این مقاله را مطالعه بفرمایید*

در قدم اول باید از جلسه
 Record  بگیریم .

وارد منوی Meeting  شده و گزینه Record Meeting را انتخاب کنید.پس از نمایش صفحه زیر، نام برای Record که قرار است گرفته شود وارد می‌کنیم.
بعد از کلیک بر روی OK ضبط از کلاس آنلاین آغاز می شود.
در قسمت بالا سمت راست، می توانید Record را هرگاه که نیاز بود Pause کنید تا موقتا متوقف شده و اگر هم بخواهید Record را ذخیره کنید بر روی Stop Recording کلیک کنید.
تا این مرحله از کلاس Record گرفتیم و حال چگونه این Record را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهیم.
به دو روش می توان این عمل را انجام داد.

روش اول

از منو Meeting گزینه Manage Meeting Information را کلیک کنید.
به وسیله ی مرورگر وارد لینک همایش شده و با نام کاربری و رمز عبور کاربر میزبان وارد محیط ادوبی شوید.

وارد سربرگ Meeting شده و Record مورد نظر را انتخاب نمایید.
در صفحه بعد در قسمت URL for viewing آدرس فایل Record قرار دارد که می‌توان این آدرس را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داد و شرکت‌کنندگان می‌توانند از طریق این لینک Record ضبط شده را از طریق نرم افزار Adobe Connect مشاهده نمایند.
روش دوم

در این روش بهتر است تا به فرمت MP4 خروجی گرفته شود تا شرکت‌کنندگان به سهولت بتوانند Record را مشاهده نمایند و  دیگر برای مشاهده نیازی به Adobe Connect نباشد.
در همین صفحه ای که آدرس دانلود Record وجود دارد شما باید بر روی Actions کلیک و گزینه Make Offline را انتخاب نمایید.در این مرحله توضیح کوتاهی از عمل Offline Recording داده می‌شود، Next نمایید


 در صفحه ی بعد  پس از تعیین نوع پسوند و کیفیت فایل خروجی، فایل را ذخیره نمایید.
تنها کافیست گزینه Proceed with offline Recording را انتخاب و محل ذخیره شدن را مشخص نمایید تا بتوان فایل را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داد.  • نویسنده: شاهین
منبع: DayTelecom
آدرس منبع: https://www.day.ir
ِ