ریدایرکت http به https در ویندوز با URL Rewrite
شماره تماس : 8600 8883 021
ِ

SSL مقالات

کد: 1719 تاریخ انتشار: 1396/5/18
ریدایرکت http به https در ویندوز با URL Rewrite

ریدایرکت یا هدایت آدرس سایت از http به https دروب سرور IIS ویندوز سرور 2012 

در صورتی که برای وب سایت خود گواهینامه SSL تهیه کرده اید و تمایل دارید سایت تنها به صورت https و با گواهینامه SSL باز شود لازم است تغییراتی در تنظیمات ایجاد نمایید.

برای این کار چند روش وجود دارد از جمله ریدایرکت، تغییرات در کانفیگ دیفالت داکیومنت و استفاده از ماژول URL Rewrite  که در این مطلب به URL Rewrite پرداخته می شود.


در صورتی که در IIS  ماژول URL Rewrite 2.0 وجود ندارد آن را  که حجم کمی دارد دانلود و اضافه نمایید.


بعد از نصب ماژول از منوی Sites در IIS  وب سایت مورد نظر را انتخاب و روی گزینه URL Rewrite دوبار کلیک نمایید.


در صفحه باز شده از سمت چپ و در بخش Actions  گزینه Add Rules را انتخاب نمایید و در صفحه ای که باز می شود  Blank Rule  را باز کنید.
در صفحه جدیدی که باز می شود یک نام به rule اختصاص دهید به عنوان مثال: Redirect http pages to https  و در بخش :Requested URL  از بخش Match URL  گزینه  Matches the Pattern را انتخاب نمایید. 

مقدار Using را برابر Wildcards قرار دهید و در بخش pattern کاراکتر ستاره * قرار دهید. گزینه Ignore case به صورت پیش فرض انتخاب شده و تغییر نمی کند.

در بخش Condition دکمه add را بزنید . مقدار Condition input را به این شکل تعریف نمایید: {HTTP_HOST}  مقدار Check if input string:  را Does Not Match the Pattern و مقدار pattern را نام دامنه خود به عنوان مثال www.domain.ir تعریف نمایید: دوباره دکمه Add را بزنید و در بخش Condition input این مقدار را وارد نمایید: {HTTPS} در بخش check if ...  گزینه Matches the pattern  را انتخاب و مقدار Pattern را برای Off قرار دهید.

در بخش server variables تغییری انجام نمی شود و در بخش Action مطابق تصویر زیر Action Type را  Redirect  در Action Properties مقدار  Redirect URL را به این شکل قرار می دهیم:  {https://www.domain.ir/{R:0 و Redirect Type  را Permanent 301  ودکمه Apply  را می زنیم.


در پایان برای آزمایش آدرس سایت را با http در مروگر وارد نمایید تا به https هدایت شود.

  • نویسنده: امیر جاویدان
منبع: Day Telecom
آدرس منبع: https://www.day.ir/articles/ssl/redirect-http-https
ِ