راهنمای مدیریت مطالب در نرم افزار سایت ساز جوملا
شماره تماس : 8600 8883 021
ِ

کد: 1516 تاریخ انتشار: 1394/4/30
راهنمای مدیریت مطالب در نرم افزار سایت ساز جوملا

راهنمای مدیریت مطالب و ایجاد صفحات در جوملا


در این راهنما با فرض این که نرم افزار مدیریت صفحات وب سایت جوملا نصب شده مراحل مدیریت مطالب و ایجاد یا ویرایش صفحات و تصاویر موجود بررسی شده:

راهنمای ورود به صفحه مدیریت نرم افزار سایت ساز جوملا:


برای ورود به صفحه مدیریتی نرم افزار سایت ساز جوملا ، پس از وارد کردن آدرس سایت خود در بخش " آدرس بار" مرورگر به صورت زیر وارد این صفحه خواهید شد.(در مثال زیر yourdomain آدرس فرضی می باشد و به جای آن باید نام دامنه شما وارد شود)

http://yourdomain /administrator


توجه داشته باشید ممکن است در زمان نصب یا قبلا در بخش مدیریت این آدرس تغییر داده شده باشد، در اینصورت از کسی که نصب نرم افزار را انجام داده آدرس بخش مدیریت را درخواست نمایید.

1- برای ورود به سیستم مدیریتی وب سایت، در این قسمت نام کاربری خود را را وارد نمایید. نام کاربری هنگام نصب نرم افزار ایجاد می گردد و بایستی از طراح وب سایت خود دریافت نمایید. به عنوان مثال admin

2- در این کادر بایستی کلمه عبور خود را وارد نمایید.

3- پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور با کلیک بر روی این گزینه وارد سیستم خواهید شد.
ایجاد مطب جدید در جوملا:


4- بعد از ورود به پنل مدیریتی وب سایت ، از منو های بالای صفحه مطابق با تصویر راهنمای زیر منوی محتوا را انتخاب نموده و پس از مکث نمودن بر روی گزینه مدیریت مطالب ، گزینه ی ایجاد مطالب جدید قابل نمایش می باشد که با انتخاب گزینه فوق قادر به ایجاد مطلب جدید در وب سایت خواهید بود .

5- در ابتدا عنوان مطلب جدید را انتخاب و وارد نمایید، با وارد نمودن عنوان مرتبط مطالب در پنل مدیریتی قادر خواهید بود تا مطالب را به راحتی تشخیص و مدیریت نمایید.

6- در این قسمت محتوا و مطالب مورد نظر را وارد نمایید.

7- قادر خواهید بود با استفاده از ابزار های موجود، متن فوق را ویرایش نموده و تغییرات مورد نظر اعم از درشت نمودن ، خط کج ، خط زیر ، چپ چین ، راست چین و ... را اعمال نمایید.8- در صورتی که نیازمند اضافه نمودن تصویر در محتوای وب سایت موجود هستید با کلیک بر روی گزینه ی تصویر این امکان برایتان مهیا می گردد و به راحتی قادر خواهید بود تا تصاویر را در بین مطالب خود به نمایش درآورید.

9- در صورتیکه با کد نویسی HTML و CSS آشنایی دارید با کلیک بر روی گزینه تغییر ویرایشگر قادر خواهید بود تا با محتوای کد نویسی ورود پیدا نموده و طراحی مورد نظر خود را اعمال نمایید.

10- پس از وارد نمودن محتوای مورد نظر گزینه ذخیره را وارد نموده تا مطلب جدید ایجاد گردد.
ویرایش متن در جوملا:


بعد از ورود به کنترل پنل مدیریتی وب سایت فوق مطابق با راهنمای تصویری قادر خواهید بود تا محتوای مورد نظر را در وب سایت به راحتی تغییر دهید.

11- از منوی بالای صفحه گزینه ی محتوا را انتخاب نمایید.

12- سپس منوی مدیریت مطالب را کلیک نمایید، پس از کلیک تمامی مطالب موجود در وب سایت مشاهده می گردد.

متن مورد نظر و یا مطلب درخواستی برای ویرایش را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب متن مورد نظر و 2 بار کلیک بر روی آن ، متن موجود باز و قادر به ویرایش مطالب خواهید بود.

13- در این قسمت قادر خواهید بود تا متن موجود را حذف و یا ویرایش نمایید.

14- پس از انجام تغییرات متنی ، گزینه ذخیره را وارد نموده تا تغییرات مورد نظر مربوط به وب سایت اعمال و قابل مشاهده گردد.

  • نویسنده: م.احمدی
منبع: DayTelecom
آدرس منبع: https://www.day.ir
ِ