سوالات متداول پورتال هما
شماره تماس : 8600 8883 021

پرسش و پاسخ نرم افزار پورتال هما

پورتال چیست؟

طی دو سال اخیر واژه پورتال به یک واژه رایج تبدیل شده که در حوزه IT و نیز از سوی سازمان ها، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. واژه پورتال یک واژه لاتین به معنای دروازه، ورودی یا درگاه است.
پورتال،(ممکن است پرتال نوشته شود) (Portal) یک وب سایت است که دسترسی منسجم به اطلاعات مختلف را برای کاربران آن فراهم می نماید. هدف پورتال جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف و ایجاد یک نقطه واحد برای دسترسی به اطلاعات جمع آوری شده است. سهولت در کاربرد هدف اولیه پورتال است و هدف اصلی آن آوردن حجم وسیعی از اطلاعات و یا خدمات برای کاربران متعدد وب سایت به گونه ای بسیار موثر و کارامد می باشد. پورتال ها شما را به عنوان یک کاربر ترغیب می نمایند تا صفحه آن ها اولین صفحه ای باشد که شما به هنگام استفاده از اینترنت آن را بازدید می کنید. علاوه بر موتورهای جستجوگر، پورتال های وب امکاناتی را از قبیل ایمیل ، سرگرمی، اطلاعات، انجمن های گفتگو، اخبار، پایگاه های داده، قیمت کالا و غیره برای کاربران خود فراهم می نمایند.
به طور خلاصه پورتال یک سیستم وب می باشد که با شناسایی کاربران عضو، امکان دسترسی آسان به امکانات و خدمات مورد نظر یا مورد علاقه آن ها را برای ایشان فراهم می سازد.
به جای تنها یک صفحه home page (صفحه خانه) در وب سایت، پورتال ها به هر کاربر یک صفحه مجزا و اختصاصی ارائه می دهند.
پورتال هما نرم افزار پورتال سازمانی محصول شرکت ارتباطات شبکه دی می باشد.

تفاوت سی ام اس و پورتال چیست؟

این سوال مانند این است که بپرسیم تفاوت یک اتومبیل با یک وسیله نقلیه چیست؟
وسیله نقلیه صرفاً یک اتومبیل نیست و در تعریف اتومبیل به نسبت تعریف وسیله نقلیه محدودیت زیادی وجود دارد.
همانطور که پورتال صرفاً یک سی ام اس نیست اما می توان سی ام اس را در زیرمجموعه یک پورتال قرار داد.
CMS مخفف Content Management System می باشد که در زبان لاتین به معنای سیستم مدیریت محتوا است. همانطور که از نام آن پیداست تمرکز و فعالیت اصلی آن در خصوص محتوای صفحات وب سایت یعنی متون و تصاویر و نیز مدیریت آن ها و نحوه ارتباط این صفحات با یکدیگر است. سی ام اس برای شما یک ابزار است تا به وسیله آن محتوای وب سایت خود را مدیریت نمائید و به سادگی آن را به روز نمایی کنید. سی ام اس برای مدیریت یا سازمان دادن و مرتب نمودن محتوای متنی استاتیک در نظر گرفته شده است.
پورتال پایگاهی است برای قرار گرفتن پورتلت ها. پورتلت ها برنامه هایی هستند که می توانند به پورتال اضافه گردند. به طور مثال پورتلت می تواند یک مترجم زبان باشد، یک نرم افزار رزرو هتل باشد ،یک نرم افزار رزرو بلیت هواپیما باشد ، یک نرم افزار سی ام اس باشد وغیره. بنابراین همانطور که گفته شد یکی از این پورتلت ها می تواند سی ام اس باشد. یک پورتال از ترکیب و در کنار هم قرار گرفتن پورتلت های مختلف ایجاد می گردد.

پورتال سازمانی چیست؟

در شرکت های پیشرفته و مترقی، پورتال ها درب هایی هستند برای ورود و دستیابی به اطلاعات، مکانی که کارکنان با وارد شدن در آن، روز کاری خود را در شرکت، سازمان یا حتی دورکاری از منزل خود آغاز می نمایند.
پورتال سازمانی این امکان را فراهم می آورد تا کارکنان و همچنین مشتریان شما منسجم شده و سازمان یابند.
به منظور استفاده و کارایی بیشتر می توان صفحات آن و سطح کاربری و سطح دسترسی آن را برای گروه های کاربری و افراد مختلف تغییر داد. این پورتال حاوی یک موتور جستجو برای دسترسی کارکنان به اطلاعات داخلی شرکت یا سازمان می باشد. پورتال سازمانی هم یک وب سایت داخلی(اینترانت) است و هم یک وب سایت خارجی(اینترنت). به این معنا که این پورتال تنها شامل محتوای داخلی برای کارکنان شرکت جهت سهولت و تسریع در کار، طبقه بندی اطلاعات و ... نمی گردد بلکه مضامین و محتوای خارجی از جمله اخبار مربوط به سازمان، فرم استخدام، جستجو و غیره را نیز برای کاربران عادی وب سایت سازمان شامل می شود.
این پورتال ها به یک رسانه ارتباطی بسیار سودمند جهت تبادل اطلاعات و نیز انجام معاملات و تراکنش های تجاری تبدیل شده اند. چنانچه قصد دارید یک تجارت جهانی و گسترده داشته باشید حضور شرکت یا سازمان شما در فضای اینترنت و همچنین داشتن یک وب سایت حرفه ای بسیار حائز اهمیت است.
برای سازمان هایی که پورتال راه اندازی می نمایند این یک مجموعه است که به وسیله آن امکان فهرست نمودن یا سر و سامان دادن به توده منابع متعدد اطلاعات، سوابق، خدمات و غیره را خواهند یافت . این محتویات و اطلاعات می توانند برای کارمندان و همچنین کاربران متعدد آن ها طبق سطح دسترسی که برای هر یک ایجاد می شود قابل رویت باشند.

سلام امروز نسخه سایت ما تحویل شده برای ما سئو خیلی مهمه لطفا بفرمایید چطوری میشه برای موتورهای جستجو sitemap.xml تهیه کرد؟

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما جهت تهیه پورتال هما
برای ایجاد فایل sitemap.xml از کنترل پنل مدیریت در صورتی که نسخه تهیه شده این امکان را داشته باشد، وارد بخش صفحات شوید و گزینه نقشه سایت فیزیکی را انتخاب نمایید. یک نسخه از فایل به صورت خودکار در سایت شما ایجاد می شود و با هر تغییر در سایت شما این فایل به صورت خودکار به روزرسانی خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش راهنما مراجعه نمایید یا با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

ِ
ِ