ماژول whois
شماره تماس : 8600 8883 021
ِ

whois ماژول

ماژول Whois
این ماژول کاربران را برای ثبت دامنه یاری می کند. در صورتیکه فعالیت مدیر سایت در زمینه ثبت دامنه می باشد می تواند از این ماژول بر روی سایت خود استفاده نماید.
دامنه در حقيقت نام وب سايت شما مي باشد كه از دو قسمت نام و پسوند تشكيل شده است. در صورتی که دامنه ای قبلا توسط شخصی ثبت شده باشد اشخاص دیگر قادر به ثبت آن دامنه نخواهند بود و بايد دامنه ای را برای سایت خود در نظر بگیرند که تا کنون به ثبت نرسیده باشد.
با ساخت یک ماژولار Whois و قرار دادن آن در سایت، این امکان در اختیار کاربران قرار داده مي شود که بتوانند از ثبت یا عدم ثبت دامنه مورد نظر خود اطلاع یابند و در صورتی که دامنه انتخابی آنها قبلا ثبت نشده باشد، جهت ثبت دامنه به وب سایتی که مدیر جهت ثبت دامنه در نظر گرفته است، ارجاع داده شوند. . کاربر پس ازکلیک بر روی لینک مربوطه به صفحه مورد نظر برای ثبت دامنه ارجاع داده می شود. لازم به ذکر است این ماژول قابلیت نمایش اطلاعات ثبتی دامنه را( در صورتیکه دامنه قبلا به ثبت رسیده باشد) داراست.

سایر امکانات ماژول whois
مدیریت ایجاد، ویرایش و حذف ماژولار Whois :
با استفاده از این ابزار مدیر می تواند ماژولار مورد نظر خود را ایجاد نماید. بدین وسیله کاربر قادر خواهد بود تا نام دامنه مورد نظر برای ثبت را با پسوند های گوناگون جستجو نماید تا از وضعیت دامنه جهت ثبت آگاهی یابد. این ماژولار در صورت لزوم قابل ویرایش و حذف می باشد.
تعيين متن پيغام ها ي نتيجه جستجو ی دامنه:
مدیر می تواند پیغام های مورد نیاز را در این قسمت تعیین نماید. در این صورت کاربر پس از جستجوی دامنه مورد نظر با یکی از سه پیغام آزاد، ثبت شده و یا نا معین روبه رو خواهد بود. این پیغام ها وضعیت دامنه را مشخص می کند.
تعیین نام مستعار برای ماژولار ایجاد شده:
نام مستعار ایجاد شده فقط از طریق کنترل پنل و برای مدیران سایت قابل نمایش است. مهمترین کاربرد این گزینه هنگامی است که از سایت به صورت چند زبانه استفاده می شود.چنانچه زبان استفاده شده برای شما و یا مدیران سایت قابل فهم نباشد، می توان با استفاده از نام مستعار مفهومی برای آن ایجاد کرد تا مدیران سایت بتوانند در سایر صفحات، ماژولار ایجاد شده را شناسایی کنند.
امکان تعیین وضعیت فعال یا غیر فعال بودن ماژولار ایجاد شده:
در صورتیکه که بخواهید ماژولارWhois ایجاد شده بر روی سایت قرار نگیرد، می توانید آن را در وضعیت غیر فعال قرار دهید. توجه داشته باشید در صورت عدم تایید ماژولار ایجاد شده توسط مدیر، با وجود وضعیت فعال این ماژولار، بر روی سایت قابل نمایش نخواهد بود.
امکان استفاده از فیلتر بر اساس معیارهای زمان ایجاد، وضعیت و سازنده:
می توانید ماژولار های Whois ایجاد شده را بر اساس آیتم های فوق جستجو نمایید.
امکان مرتب سازی لیست ماژولار های ایجاد شده:
براساس عنوان ، اولویت، وضعیت برای لیست پسوند های دامنه امکان مرتب سازی وجود دارد.
انتخاب پسوند به عنوان پيش فرض:
با انتخاب و فعال نمودن این گزینه توسط مدیر، بر روی سایت این پسوند به صورت پیش فرض نمایش داده خواهد شد.
امکان تعیین تعداد ماژولارهای whois نمایش داده شده در صفحه مرکز مدیریت whois:
با توجه به قابلیت صفحه بندی لیست whois های ایجاد شده در صفحه مدیریت whois، مدیر قادر خواهد بود تعداد whois های ایجاد شده مورد نیاز برای نمایش در هر صفحه بر روی سایت را، تائید نماید.

ِ