پورتال چیست؟
شماره تماس : 8600 8883 021
ِ

پورتال چیست؟

طی چند سال اخیر واژه پورتال به یک واژه رایج تبدیل شده که در حوزه IT و نیز از سوی سازمان ها، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. واژه پورتال یک واژه لاتین به معنای دروازه، ورودی یا درگاه است.
پورتال،(ممکن است پرتال نوشته شود) (Portal) یک وب سایت است که دسترسی منسجم به اطلاعات مختلف را برای کاربران آن فراهم می نماید. هدف پورتال جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف و ایجاد یک نقطه واحد برای دسترسی به اطلاعات جمع آوری شده است. سهولت در کاربرد هدف اولیه پورتال است و هدف اصلی آن آوردن حجم وسیعی از اطلاعات و یا خدمات برای کاربران متعدد وب سایت به گونه ای بسیار موثر و کارامد می باشد. پورتال ها شما را به عنوان یک کاربر ترغیب می نمایند تا صفحه آن ها اولین صفحه ای باشد که شما به هنگام استفاده از اینترنت آن را بازدید می کنید. علاوه بر موتورهای جستجوگر، پورتال های وب امکاناتی را از قبیل ایمیل ، سرگرمی، اطلاعات، انجمن های گفتگو، اخبار، پایگاه های داده، قیمت کالا و غیره برای کاربران خود فراهم می نمایند.
به طور خلاصه پورتال یک سیستم وب می باشد که با شناسایی کاربران عضو، امکان دسترسی آسان به امکانات و خدمات مورد نظر یا مورد علاقه آن ها را برای ایشان فراهم می سازد.
به جای تنها یک صفحه home page (صفحه خانه) در وب سایت، پورتال ها به هر کاربر یک صفحه مجزا و اختصاصی ارائه می دهند
پورتال هما نرم افزار پورتال سازمانی محصول شرکت ارتباطات شبکه دی می باشد.

ِ